Αγαπημένο σας καπνός

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down

Αγαπημένο σας καπνός

Δημοσίευση  Γιώργος στό Σαβ Jul 31, 2010 11:28 am

Εμένα είναι ο golden virginia των θεωρό τον καλύτερο της αγοράς

Γιώργος
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων: 15
Ημερομηνία εγγραφής: 30/07/2010

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://tsigaro.forumotion.net

Επιστροφή στην κορυφή Go down

Απ: Αγαπημένο σας καπνός

Δημοσίευση  Πετρος στό Σαβ Jul 31, 2010 9:44 am

Αν μιλαμε για Ελλαδα,δυσκολα να βρω καποιον που θα τον ονομαζα αγαπημενο,αφου δεν θεωρω πως υπαρχει καπνος που να αξιζει τον κοπο. Ενα προβαδισμα δεινω στους old holborn blue και Craven Extra Dark Virginia

Πετρος

Αριθμός μηνυμάτων: 9
Ημερομηνία εγγραφής: 31/07/2010

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

Δημοσίευση  k88 στό Σαβ Jul 31, 2010 11:42 am

Για καιρο εκανα καρελια.Αλλα τελευταια με κερδισε ο Craven.Ωστοσο οι Golden Virginia ,ο Van Nelle (mple) kai o Old Holborn(μπλε μονο ) καπνιζονται.

k88

Αριθμός μηνυμάτων: 8

Δημοσίευση  Γιώργος στό Σαβ Jul 31, 2010 1:10 pm

k88 έγραψε:Για καιρο εκανα καρελια.Αλλα τελευταια με κερδισε ο Craven.Ωστοσο οι Golden Virginia ,ο Van Nelle (mple) kai o Old Holborn(μπλε μονο ) καπνιζονται.
craveν δεν καπνίζετε για καιρό
van nelle δεν έχω κάνει
και old holborn μλε τον θεωρό καλό

αυτά κατά τη γνώμη μου

Γιώργος
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων: 15
Ημερομηνία εγγραφής: 30/07/2010

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://tsigaro.forumotion.net

Δημοσίευση  roumis στό Κυρ Aug 01, 2010 6:21 pm

protimw gia megala diasthmata old kitrino meprasina xartakia...oi alloi kapnoi meta 3 meres arxizoun k den me gemizoun...

roumis

Αριθμός μηνυμάτων: 2
Ημερομηνία εγγραφής: 01/08/2010

Δημοσίευση  Chaz στό Δευ Aug 02, 2010 9:03 am

Αν και δεν είμαι γενικά του στριψίματος, αν βρω κάποιον φίλο-η που να κάνει Karelia ή Old Holdborn μπλε τότε μπορεί να κάνω τράκα ένα τσιγάρο... Smile

Chaz
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων: 12
Τόπος: Ρέθυμνο

Δημοσίευση  Estorial στό Δευ Aug 02, 2010 6:38 pm

Εγω ειμαι σταθερος στον Golden Viginia Τον πρασινο

Estorial

Αριθμός μηνυμάτων: 2
Ημερομηνία εγγραφής: 02/08/2010

Δημοσίευση  Koproskylo στό Τρι Aug 03, 2010 3:45 pm

Εδώ και 2 εβδομάδες εγώ καπνίζω χύμα μπασμά από καπνοπαραγωγό και μάλιστα στην τιμή των 20 ευρώ τα 100 gr Very Happy Very Happy , μιας και έχω την τύχη να μένω Ξάνθη.
Όταν είχα αρχίσει το στρίψιμο, έπαιρνα Cooper. Βαρύς καπνός, χωρίς χημικά, με φυσική γεύση, αξιοπρεπέστατος για τα λεφτά του (5.30 τα 40 gr). Από τους καπνούς που κυκλοφορούν στο εμπόριο πάντως, θεωρώ καλύτερο τον Craven (αλλά με κλεψιμέικη πλέον τιμή), νο.2 θα έβαζα τον Van Nelle και νο.3 τον Cooper. Επίσης και ο Drum είναι αξιοπρεπέστατος. Τους Golden Virginia/Old Holborn/Καρέλια δεν μπορώ να τους καπνίσω. Μου αφήνουν κάτι περίεργες γεύσεις, μάλλον από τα χημικά...

Koproskylo

Ημερομηνία εγγραφής: 03/08/2010
Τόπος: Xanthi city

Δημοσίευση  Πετρος στό Τετ Aug 04, 2010 10:40 am

Koproskylo έγραψε:Εδώ και 2 εβδομάδες εγώ καπνίζω χύμα μπασμά από καπνοπαραγωγό και μάλιστα στην τιμή των 20 ευρώ τα 100 gr Very Happy Very Happy , μιας και έχω την τύχη να μένω Ξάνθη.
Όταν είχα αρχίσει το στρίψιμο, έπαιρνα Cooper. Βαρύς καπνός, χωρίς χημικά, με φυσική γεύση, αξιοπρεπέστατος για τα λεφτά του (5.30 τα 40 gr). Από τους καπνούς που κυκλοφορούν στο εμπόριο πάντως, θεωρώ καλύτερο τον Craven (αλλά με κλεψιμέικη πλέον τιμή), νο.2 θα έβαζα τον Van Nelle και νο.3 τον Cooper. Επίσης και ο Drum είναι αξιοπρεπέστατος. Τους Golden Virginia/Old Holborn/Καρέλια δεν μπορώ να τους καπνίσω. Μου αφήνουν κάτι περίεργες γεύσεις, μάλλον από τα χημικά...
Αδερφε ο καπνοπαραγωγος σε..... εσκισε. Δυο φορες που αγορασα χυμα μπασμα Ξανθης,χωρις να ειμαι ντοπιος και εχωντας διαλεξει ο ιδιος τα φυλλα που ηθελα να μου κοψουν,τους εδωσα ενα 20αρικο για ....2,5 κιλα. Αυτοι πουλανε τον καπνο τους στον εμπορο για 4-5 ευρω το κιλο maximum. Επισης διαλεξε ξανθα και λεπτα φυλλα και αν βρεις στην Κομοτηνη κανενα να βαζει ακομα Βιρτζινια(ειχαν μεινει μερικοι στο Βιρτζινια εκει),παρε μια ψιλη και καντο μειγμα.
Παντως ο straight μπασμας δεν παιζεται,ψιλοτσακιζει μεν το λαιμο αφου ειναι ακατεργαστος,αλλα ειναι καπνιστικη εμπειρια. Ο μοναδικος καπνος στον κοσμο(μαζι με τα σπανια Perique) που ειναι φυσικα αρωματικος.

Πετρος

Δημοσίευση  k88 στό Τετ Aug 11, 2010 5:57 pm

Κατ'εμε ειναι μακραν ο καλυτερος ο craven.Απιστευτο αρωμα και γευση και θυμιζει λιγο καπνο πιπας Very Happy

k88

Αριθμός μηνυμάτων: 8

Δημοσίευση  kaykaypain στό Παρ Nov 16, 2012 2:18 am

menw kai egw 3an8i ws foititis alla den katafera na brw xuma kapno pou8ena... pou sto kalo mporw na brw kalo xuma kapno?

kaykaypain

Αριθμός μηνυμάτων: 1
Ημερομηνία εγγραφής: 16/11/2012

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης